Wskazówki dotyczące pielęgnacji złotej i srebrnej biżuterii

Czy Twój pierścionek zaręczynowy zaczyna tracić blask? A jeśli elegancka obrączka ma rysy? Z biegiem czasu nawet najlepszej jakości biżuteria zaczyna tracić na czystym wyglądzie. Biżuteria z cennego metalu, taka jak pierścionki, kolczyki i łańcuszki, powinna być traktowana z ostrożnością, jeśli ma zachować nieskazitelny wygląd tak długo, jak to możliwe. W jaki sposób? Zajrzyj do naszego krótkiego przewodnika, w którym znajdziesz kilka wskazówek, jak sprawić, by Twoja biżuteria dłużej wyglądała jak nowa!

Przechowywanie

W wyniku ekspozycji na żywioły biżuteria ciemnieje i traci swój blask. Podczas przechowywania biżuterii niezbędny jest zamek hamujący przepływ powietrza. Twoja kolekcja będzie bezpieczna w trumnie wyłożonej miękką szmatką lub w pokrowcu z tkaniny. Unikaj opakowań wykonanych z metalu, które mogą uszkodzić szkło i inne gładkie powierzchnie.

Chemia

Czy nosisz pierścionek z brylantem podczas zmywania naczyń lub sprzątania łazienki? Popełniasz tutaj duży błąd. Przebarwienia biżuterii i skóry mogą wystąpić, gdy agresywne detergenty (a nawet niektóre kosmetyki) wejdą w kontakt z biżuterią. W rezultacie chemikalia mogą powodować zmatowienie i rozwarstwienie elementów organicznych i kamieni naturalnych. Możesz tego uniknąć, zdejmując pierścionki i inną biżuterię przed kąpielą lub nałożeniem makijażu. Rękawiczki ochronne to fantastyczny sposób na zabezpieczenie biżuterii.

Profesjonalne usługi odkażania

Czasem warto oddać swoje skarby profesjonalistom, którzy wyczyszczą je i wypolerują do ich pierwotnej świetności. Nie używaj swojego domu jako miejsca do sprzątania (np. używając pasty do zębów). Biżuteria platerowana złotem, rodem i satynowana może ulec zarysowaniu i ścieraniu w wyniku niewłaściwego prania.

Może Ci się również spodoba