JAK WYCZYŚCIĆ KOLCZYKI?

Biżuteria wzmacnia nasze poczucie sprytu i indywidualności. Jednak niektóre dekoracje tworzą z czasem nieatrakcyjne osady w wyniku ekspozycji na żywioły. Pojawia się wówczas dylemat: „Jak wyczyścić kolczyki, naszyjnik lub bransoletkę, nie uszkadzając ich?” Oto kilka wskazówek, jak zachować genialną biżuterię w nieskazitelnym stanie.

JAK CZYŚCIĆ KOLCZYKI – WAŻNE PORADY

Ważne jest, aby zadać sobie pytanie, jak uniknąć gromadzenia się osadów, zanim pojawi się problem, a także jak wyczyścić kolczyki. Co możesz zrobić, aby Twoja biżuteria wolniej się starzała? Zanieś ją, proszę! Nie jest używany, ponieważ szybko osiada. Przechowywanie w pudełku również sprawia, że ​​jest to trochę bardziej czasochłonne. Dodatkowo rodzaj metalu wpływa na powstawanie nalotu. Aby tego uniknąć, używaj złota dobrej jakości.

Podczas czyszczenia biżuterii w domu możesz najpierw użyć roztworu słonej wody, a następnie roztworu mydła i wody. Możesz również użyć soku z cytryny zamiast wody. W przypadku pereł mleko to doskonały wybór. Do czyszczenia złota można użyć piwa. Również pomocna w przypadku złota, ale nie zalecana w przypadku pereł i kamieni, jest pasta składająca się z wody, sody oczyszczonej i octu. Istnieją oczywiście prostsze metody czyszczenia kolczyków, takie jak zakup od jubilera środka do czyszczenia biżuterii lub użycie szczoteczki do biżuterii.

KOLCZYKI ZŁOTE – JAK CZYŚCIĆ

Podczas czyszczenia kolczyków należy zwracać szczególną uwagę na powierzchnię metalu. Szczególnie ważna jest pielęgnacja i obchodzenie się z biżuterią pozłacaną lub posrebrzaną. Cienka powłoka metalu szlachetnego nie jest tak trwała jak powierzchnia złotej biżuterii, dlatego często są one wykonane ze złota. Najlepiej nie zanurzać takich kolczyków całkowicie w roztworze, a raczej czyścić je lekko wilgotnym ręcznikiem. Jeśli Twoja biżuteria zawiera oprócz metalu cenne kamienie, lepiej jest czyścić ją ręcznie, aby uniknąć obecności minerałów. Poniżej znajduje się zwięzłe podsumowanie tego, jak czyścić kolczyki: celowo. Zwróć szczególną uwagę na materiały, z których są zbudowane i weź to pod uwagę podczas podejmowania działań. Pozwoli Ci to cieszyć się biżuterią w oryginalnym stanie i pięknym połysku przez długi czas.

Może Ci się również spodoba